OGLEKĻA MONOKSĪDA (KVĒPU) DETEKTORS CD-17A2V2300/B EL HOME
Preces kods: CD-17A2V2300/B
28,82
Availability: 11
Detection:
Carbon monoxide (CO)
Alarm system:
  • Buzzer
  • LED flashing
  • LCD display
    Gas concentration at which the alarm is triggered:
  • 300 ppm max. 3 min
  • 100 ppm 10 … 40 minutes
  • 50 ppm 60 … 90 minutes
  • 30 ppm >120 minutes
    Charging the batteries:
    2 x LR6 (AA) batteries (included)
    Current consumption
    20 µA (Standby mode)
    100 mA (signalizācija)
    Selected characteristics:
  • Alarm > 30 ppm
  • LCD display
  • Test mode
  • Low battery level
  • Complies with EN50291-1:2018 standard
  • CNBOP-PiB certificate
  • Alarm siren > 85 dB/m
  • Emergency alarm
  • Detector lifespan: 10 years
    Operating temperature:
    0°C … 40°C
    Weight:
    0.105 kg
    Size:
    120 x 73 x 34 mm