SWITCHING DEVICE ADAPTER POWER SUPPLY UNIT 12V/1.5A/PSC
Product code: 12V/1.5A/PSC
12,17
Availability: 26
Technical Specification:
Adapter type: Impulse
Voltage power: 100 … 240 V AC
Frequency range: 50 / 60 Hz
Output voltage: 12V DC
Power adapter current performance: 1.5A
Output power: 18W
Number of outputs: 1 piece
Protection: -
Body type: Plastics
Protection class: IP65
Selected characteristics: Housing suitable for wall mounting
Weight: 0.15 kg
Size: 60 x 60 x 30 mm