SWITCHING DEVICE ADAPTER POWER SUPPLY UNIT 24V/2.5A/GPV-MINI
Preces kods: 24V/2.5A/GPV-MINI
14,18
Availability: 20
Technical Specification:
Adapter type: Impulse
Voltage power: 180 … 264 V AC
Frequency range: 47 … 63 Hz
Output voltage: 24V DC
Output voltage tolerance: ± 3 %
Power adapter current performance: 2.5A
Output power: 60W
Efficiency: 86 %
Number of outputs: 1 piece
Protection: Overload Short circuit Overvoltage
Selected characteristics: Protection class: II Housing suitable for wall mounting
Body type: Plastic, Water resistant
Protection class: IP67
Operating temperature: -20°C … 70°C
Weight: 0.24 kg
Size: 148 x 32 x 28 mm