UPS BATTERY AT-UPS1500-LCD 1500 VA EAST
Product code: AT-UPS1500-LCD
175,29
Availability: 4
Technical Specification:
Rated current: 900W
Full power: 1500 VA
Input voltage: 230V AC ± 25 %
Input frequency: 50 / 60 Hz (auto detection)
Output voltage: 230 V AC ± 10 % (approximate sine wave)
Output frequency: 50/60Hz ±1 %
Voltage setting: -
Frequency setting: -
Switching time: 2 … 7 ms (typical), max. 10 ms
Charging time (up to 90% level): 6 … 8 hours
Battery: 2 pcs. – 12V/8Ah
Expected battery life: 37.5 minutes @ 100 W, 19 minutes @ 200 W, 11.5 minutes @ 300 W, 4.5 minutes @ 500 W, 1.5 minutes @ 800 W
Number of outputs: 3 pcs. CEE 7/3 (Schuko)
Software management: UPSmart (Windows 95/98/2000/XP/Vista/7/8/10, Linux)
Body type: Tower
Operating temperature/relative humidity: 0 °C … 40 °C / 20 … 90 %
Weight: 9.84 kg
Size: 348 x 140 x 173 mm