BATTERY 12V/9AH-MWP
Product code: 12V/9AH-MWP
27,12
Availability: 30
Technical Specification:
Battery capacity: 9 Ah
Rated voltage: 12V
Battery charging current: max. 2.6 A
Battery type: AGM (Absorbent Glass Mat) maintenance-free batteries
Connector: Type T2
Battery life: > 12 years
Weight: 2.74 kg
Size: 151 x 65 x 94 mm