IP HIBRĪDA TERMOKAMERA TPC-BF1241-B10F12-DW-S8 10 mm – 960p, 12 mm – 4 Mpx DAHUA
Preces kods: TPC-BF1241-B10F12-DW-S8
522,60
Availability: 3
Sensors: Uncooled VOx microbolometer </span>;>Matrix size: 256 x 192 px </span>;>Viewing angle: 17.3 ° </span>;>Resolution: 1280 x 960 px, 1024 x 768 px </span>;>Sensors: 1/2.7 " </span>;>Viewing angle: 22 ° </span>;>Resolution: 2336 x 1752 px </span>;>RS-485 interface</span>;>Alarm inputs/outputs: 2 / 2 </span>;>Audio: Two-way audio streaming support </span>;>Source of energy supply: PoE (802.3af), 12V DC </span>; <table>
TERMOKAMERA:
Sensors:
Uncooled VOx microbolometer
Matrix size:
256 x 192 px
Pikseļu lielums:
12 µm
Termālā jutība (NETD):
< 40 mK @ F1.0
Spektrālais diapazons:
8 µm … 14 µm
Krāsu palete:
18
Lens:
10 mm
Angle of visibility:
17.3 °
Digital zoom:
x16
Resolution:
1280 x 960 px – 960p ,
1024 x 768 px ,
640 x 480 px ,
256 x 192 px
VIDEOKAMERA:
Sensors: 1/2.7" Progressive Scan CMOS
Lens: 12 mm
Angle of visibility: 22 °
Resolution: 2336 x 1752 px – 4 Mpx
1920 x 1080 px – 1080p
1280 x 720 px – 720p
704 x 576 px – D1
Lighting: 0.05 Lux (krāsa) @ F2.0
0.005 Lux (B/W) @ F2.0
Infrared illumination reception area: 30 m
General information:
Standard: IP
Video output: &apos;
RS-485 interface: &apos;
Memory card slot: Micro SD card support up to 256GB
Image compression method: H.265 / H.264 / H.264H / MJPEG
Alarm inputs/outputs: 2 / 2
Audio:
  • Audio Input
  • Audio Output
  • Two-way audio streaming support
  • Built-in speaker – Alarm siren
  • Mainstream transmission speed: 25 frame rate @ 960p
    25 frame rate @ 4 Mpx
    Interface: 10/100 Base-T (RJ-45)
    WEB Server: Built-in
    Maximum number of online users: 10
    ONVIF: &apos;
    Intelligent image analysis:
  • crossing the line
  • burglary
  • objektu noteikšana (cilvēks, automašīna)
  • ugunsgrēka noteikšana
  • Siltāko un aukstāko punktu izsekošana attēlā
  • Smēķētāju noteikšana
  • Dūmu detektēšana
  • Telefonsarunu noteikšana
  • Selected functions:
  • Iespēja dublēt attēlu no termoattēla kameras par klasisku attēlu – 3 Attēlošanas režīmi
  • D-WDR – Wide Dynamic Range
  • ROI – improving the quality of selected image fragments
  • 2D-DNR, 3D-DNR – Digital Noise Reduction
  • BLC/HLC – Backlight/High Light Compensation
  • Day/night mode – ICR automatic filter
  • AGC - Automatic gain control
  • WB – White Balance (ATW/AWB/Manual/Internal/External)
  • Motion detection
  • Mobile phone access: 37777 socket
  • Android: Free application DMSS
  • iOS (iPhone): Free app DMSS
  • Default IP address: 192.168.1.108
    Default username/admin password: admin / –
    Administrator password must be set during first launch
    Browser access ports: 80, 37777
    Access ports using PC application: 37777
    Access ports using the mobile application: 37777
    ONVIF socket: 80
    rtsp://admin:hasło@192.168.1.108:554/cam/realmonitor?channel=1&subtype=1 – Sidestream
    Source of energy supply:
  • PoE (802.3af),
  • 12 V DC / 685 mA
  • Power consumed:
  • ≤ 9.4W @ PoE
  • ≤ 8.2W @ 12V
  • Hull: Compact – Metal
    Colour: White
    Class of protection: IP67
    Mechanical protection class: &apos;
    Operating temperature: -30°C … 60°C