IP CAMERA APTI-AI803VAS3IL-28W Smart Hybrid Light Full-Color – 8 Mpx 4K UHD 2.8 mm
Preces kods: APTI-AI803VAS3IL-28W
64,63
Availability: 7
Resolution: 3840 x 2160, 2560 x 1440, 1920 x 1080 </span>;>Sensors: 1/2.8 " SONY Starvis™ Back-illuminated CMOS </span>;>Viewing angle: 96 ° </span>;>Infrared illumination detection area: 40 m </span>;>LED white light range: 30 m </span>;>Image compression method: H.265+ </span>;>Audio: Iebūvēts mikrofons, Iebūvēts skaļrunis, Atbilst AAC standartam </span>;>Source of energy supply: PoE (802.3af), 12V DC </span>; <table>
Resolution:
3840x2160 – 8 Mpx 4K UHD ,
2560 x 1440  – 4 Mpx ,
Lens:
2.8mm @ F1.6
Infrared illumination reception area:
40 m
Memory card slot:
Micro SD card support up to 512GB
Image compression method:
H.265+ / H.265 / H.264+ / H.264
  • Built-in microphone,
  • Built-in speaker,
  • Audio signal transmission over the network,
  • Compliant with AAC standard
    Mainstream transmission speed:
    20 frame rate @ 8 Mpx
    ONVIF:
    19.12
    Intelligent image analysis:
  • burglary – classification of persons and vehicles
  • crossing the line – classification of persons and vehicles
  • detection of suspicious activity (human silhouette)
  • detection of gatherings of people (human silhouette)
  • motion detection based on human detection
  • entering the marked area – classification of persons and vehicles
  • Leaving the marked area – classification of persons and vehicles
    Selected functions:
  • Full Color – colorful night mode
  • Day/night mode – ICR automatic filter
  • Configurable: brightness, contrast, saturation
  • Sharpness - Sharpness of the image contours
  • Mirror – mirror image
  • 3D-DNR - Digital Noise Reduction
  • Automatic white balance
  • Anti-Flicker – Technology that eliminates the unpleasant effect of image flickering
  • video sabotage
  • BLC/HLC – Backlight/High Light Compensation
  • Corridor mode
  • ROI – improving the quality of selected image fragments
  • WDR – wide dynamic range
  • Privacy zones – max. 3
  • AGC - Automatic gain control
  • PoE (802.3af),
  • 12 V DC / 700 mA
    Power consumed:
    ≤ 8.4W
    Hull:
    Dome – Metal
    Operating temperature:
    -20°C … 60°C