IP KAMERA IPC2124SB-ADF28KMC-I1 Wise-ISP Tri-Guard – 4 Mpx 2.8 mm UNIVIEW
Preces kods: IPC2124SB-ADF28KMC-I1
114,42
Availability: 3
Sensors: 1/2.9 " </span>;>Matrix size: 4 Mpx </span>;>Resolution: 2688 x 1520, 2560 x 1440, 2304 x 1296, 1920 x 1080, 1280 x 720 </span>;>Viewing angle: 101.1 ° </span>;>Infrared illumination detection area: 40 m </span>;>LED white light range: 40 m </span>;>Memory card slot: Micro SD card support up to 512GB </span>;>Image compression method: Ultra 265 </span>;>Audio: Built-in microphone, Two-way audio streaming support </span>;>Source of energy supply: PoE (802.3af), 12V DC </span>; <table>
Standard:
IP
Sensors:
1/2.9 " CMOS
Matrix size:
Mpx
Resolution:
2688x1520 – 4 Mpx ,
2560x1440 – 4 Mpx ,
1920 x 1080 - 1080p ,
1280x720 – 720p
Lens:
2.8 mm
Angle of visibility:
101.1 °
Infrared illumination reception area:
40 m
LED white light range:
40 m
Signal-to-sound ratio (S/N):
> 56 dB
Memory card slot:
Micro SD card support up to 512GB
Image compression method:
Ultra 265 / H.265 / H.264 / MJPEG
Alarm inputs/outputs:
&apos;
Audio:
  • Built-in microphone,
  • Built-in loudspeaker
  • Sound detection
  • Two-way audio streaming support
    Mainstream transmission speed:
    25 frame rate @ 4 Mpx
    Network interface:
    10/100 Base-TX (RJ-45)
    WEB Server:
    Built-in
    Maximum number of online users:
    32
    ONVIF:
    &apos;
    Mobile phone access:
    Cloud access (P2P)
  • Android: Free application UNV Link
  • iOS (iPhone): Free app UNV Link
    Default IP address:
    DHCP or 192.168.1.13
    Default username/admin password:
    admin / 123456
    Browser access ports:
    Access ports using PC application:
    Port: 80 or cloud access – PC: Free application EZStation
    Access ports using the mobile application:
    ONVIF socket:
    80
    RTSP URL:
    rtsp://192.168.1.13:554/unicast/c1/s0/live – Main stream
    rtsp://192.168.1.13:554/unicast/c1/s1/live – Side stream
    Intelligent image analysis:
  • crossing the line
  • burglary
  • determining the entrance to the area / exit from the area
  • census
  • estimate of the size of the audience gathered
    Selected functions:
  • ColorHunter – colorful night mode
  • WDR – 130 dB – Wide dynamic range of lighting
  • 2D-DNR, 3D-DNR – Digital Noise Reduction
  • F-DNR (Defog) – Precipitation Noise Reduction
  • ROI – improving the quality of selected image fragments
  • Compatible with NAS – Network Attached Storage
  • Corridor mode – a useful mode for monitoring corridors, entrance gates and narrow spaces
  • BLC/HLC – Backlight/High Light Compensation
  • Image rotation and mirroring
  • Privacy zones – max. 4
  • Motion detection with human/vehicle silhouette recognition
  • Surge protection: 4 kV
    Source of energy supply:
  • PoE (802.3af),
  • 12 V DC / 830 mA
    Power consumed:
    ≤ 10W
    Hull:
    Bullet, Metāls + Plastmasa
    Colour:
    White
    Class of protection:
    IP67
    Anti-vandalism:
    Operating temperature:
    -30°C … 60°C