PIEDZIŅA VERAMAJIEM VĀRTIEM FAAC-HANDY-24V-FDS/KIT – KOMPLEKTS DIVVĒRTŅU VĀRTIEM
Preces kods: FAAC-HANDY-24V-FDS/KIT
626,30
Availability: 4
Gate drive type:
Mechanical, For swing gates – set for double-leaf gates
Maximum thrust:
1800 N
Engine type:
Brush drive motor, 24 V DC
Maximum gate length:
  • 2.3 m (viena vērtne),
  • 2.7 m (viena vērtne ar elektromagnētiskās slēdzenes iespēju)
    Linear speed:
    37 mm/s (max)
    Rotation angle:
    110° (max)
    Automatic gate closing:
    &apos;
    Automatic drive lock:
    &apos;
    Limit switch:
    Possibility to connect a photocell:
    Possibility to connect a signal lamp:
    Maximum number of programmed remote controls:
    250 Channels
    Wireless transmission reception area:
    ≥ 50 m (in open area)
    System operating frequency band :
    868.35 MHz
    Ciklu skaits diennakts laikā:
    ≤ 80
    Selected characteristics:
  • Daudzpozīciju montāžas kronšteini uzstādīšanai bez metināšanas :
    • aizmugurējais balstenis (stabam) pieskrūvēšanai, regulējams
    • priekšējais balstenis pieskrūvēšanai, regulējams
  • The actuator is equipped with built-in, mechanical opening and closing stops
    Source of energy supply:
    220 … 240 V AC, 50 / 60 Hz
    Hull:
  • Plastmasa + Metāls (izpildmehānismi S418)
  • Plastic (controller body)
    Class of protection:
  • IP54
    Colour:
  • Sudraba (izpildmehānismi S418)
  • Light gray (controller body)
    Operating temperature:
    -20°C … 55°C