SWITCHING DEVICE ADAPTER POWER SUPPLY UNIT 24V/1A/GPV
Product code: 24V/1A/GPV
EAN: 5901885204383
Piegādes laiks: 22-26 Maijā
Estimated Delivery Dates
8,94
Availability: 14
Technical Specification:
Adapter type: Impulse
Voltage power: 90 … 264 V AC
Frequency range: 47 … 63 Hz
Output voltage: 24V DC
Output voltage tolerance: ± 3 %
Power adapter current performance: 1 A
Output power: 20W
Efficiency: 84 %
Number of outputs: 1 piece
Protection: Overload Short circuit Overvoltage Thermal
Selected characteristics: Protection class: II Housing suitable for wall mounting
Body type: Plastic, Water resistant
Protection class: IP67
Operating temperature: -30°C … 70°C
Weight: 0.18 kg
Size: 140 x 32 x 25 mm