USB MAINS CHARGER PowerSource Duo30 CHARB-GC-30AC-B Green Cell
Product code: CHARB-GC-30AC-B
19,70
Availability: 8
Input voltage: 100 … 240 V AC </span>;>Output voltage: USB-A : 5 / 9 / 12 V DC, USB-C : 5 / 9 / 12 V DC, PPS : 3.3 … 5.9 V / 3.3 … 11 V </span>;>Output current: USB-A : 3 / 2 / 1.5 A, USB-C : 3 / 3 / 2.5 A, PPS : 3 A / 2.75 A </span>;>Exit: 1 x USB-C – PD3.0, PPS 1 x USB-A </span>;>Selected characteristics: Power Delivery technology – 30 W, Fast charging technology – Green Cell Ultra Charge, PPS (Programmable Power Supply), </span>;>Colour: Black </span>; <table>
Adapter type:
Impulse
Input voltage:
100 … 240 V AC
AC input frequency:
50 / 60 Hz
Output voltage:
  • USB-A : 5 / 9 / 12 V DC,
  • USB-C : 5 / 9 / 12 V DC,
  • PPS : 3.3 … 5.9 V / 3.3 … 11 V
    Output current:
  • USB-A : 3 / 2 / 1.5 A,
  • USB-C : 3 / 3 / 2.5 A,
  • PPS: 3 A / 2.75 A
    Output power:
    max. 30 W
    Exit:
    1 x USB-C - PD3.0, PPS
    1 x USB-A
    Protection:
  • Thermal protection
  • Overcharge protection
  • Surge protection
    Selected characteristics:
  • Power Delivery technology – 30 W,
  • Fast charging technology – Green Cell Ultra Charge,
  • PPS (Programmable Power Supply),
  • Compatibility with:
  • The device has a very small size
    Case type:
  • Plastics
  • Housing with plug
    Colour:
    Black
    Weight:
    0.05 kg
    Size:
    83 x 43 x 29 mm