Preces kods: HAC-HDBW2501R-Z-27135-S2
113,90
Availability: 2
Sensors: 1/2.7" CMOS </span>;>Matrix size: 5 Mpx </span>;>Resolution: 2880 × 1620 @ HD-CVI, 2560 x 1440 @ AHD / HD-CVI / HD-TVI, 1920 x 1080 @ HD-CVI </span>;>Viewing angle: 113.0 ° … 31.4 ° </span>;>Infrared illumination detection area: 30 m </span>;>Source of energy supply: 12 V DC </span>; <table>
Standard:
AHD / HD-CVI / HD-TVI / CVBS
Sensors:
1/2.7" CMOS
Matrix size:
Mpx
Resolution:
2880 × 1620 – 5 Mpx @ HD-CVI @ 25 frame rate ,
2560x1440 – 4 Mpx @ AHD / HD-CVI / HD-TVI @ 25 frame rate ,
1920 x 1080 - 1080p @ HD-CVI @ 25 frame rate ,
960x576 – 960H @ CVBS @ 25 frame rate
Lens:
2.7 … 13.5 mm – Motozoom
Optical zoom:
&apos;
Digital zoom:
4 times
Angle of visibility:
113.0 ° … 31.4 °
Signal-to-sound ratio (S/N):
> 65 dB
Infrared illumination reception area:
30 m
IR illuminator power adjustment:
Automatic
LED white light range:
&apos;
Video output:
AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL – 1 Vpp / 75 Ω
Iestatījumi ar DIP pārslēgšanas slēdžiem
Audio:
Selected functions:
  • Smart IR – automātiska izgaismotāja jaudas regulēšana, lai izvairītos no attēla pārspīlēšanas
  • Motozoom lens
  • WDR – 120 dB – Wide dynamic range of lighting
  • 3D NR – Digitāla trokšņa redukcija
  • F-DNR (Defog) – Precipitation Noise Reduction
  • Day/night mode
  • ICR – Infrared mechanical filter
  • BLC/HLC/HLC-Pro – background/high light compensation
  • AGC - Automatic gain control
  • Mirror – mirror image
  • Automatic white balance
  • Privacy zones – max. 8
    Source of energy supply:
    12 V DC / 550 mA
    Power consumed:
    ≤ 6.6 W
    Hull:
    Dome, Metal
    Colour:
    White + Black
    Class of protection:
    IP67
    Anti-vandalism:
    IK10
    Operating temperature:
    -30°C … 60°C