BĪDĀMO VĀRTU PIEDZIŅA FAAC-CYCLO-24V-C720-FDS/KIT – STARTA KOMPLEKTS
Preces kods: FAAC-CYCLO-24V-C720-FDS/KIT
412,83
Availability: 1
Gate drive type: Mechanical </span>;>Torque: 18 Nm (max) </span>;>Maximum gate weight: 400 kg </span>;>Maximum gate length: 15 m </span>;>Linear speed: 18 m/min (max) </span>;>Wireless transmission reception area: ≥ 50 m (in open area) </span>; <table>
Gate drive type:
Mechanical, For sliding gates
– Starter kit
Torque:
18 Nm (max)
Maximum thrust:
320 N
Engine type:
Brush drive motor, 24 V DC
Maximum gate weight:
400 kg
Maximum gate length:
15 m
Linear speed:
18 m/min (max)
Automatic gate closing:
&apos;
Automatic drive lock:
&apos;
Limit switch:
Possibility to connect a photocell:
Possibility to connect a signal lamp:
Maximum number of programmed remote controls:
250 Channels
Wireless transmission reception area:
≥ 50 m (in open area)
System operating frequency band :
433.92 / 868.35 MHz – FAAC Digital Signature sistēma
Selected characteristics:
  • Possibility to work with XBAT 24 emergency battery
  • The Master-Slave function allows you to connect two drives in the sliding gate app
    Source of energy supply:
    230V AC / 50Hz
    Hull:
    Plastics
    Class of protection:
    IP44
    Colour:
    Gray
    Operating temperature:
    -20°C … 55°C
    Weight:
    6.11 kg
    Size:
    304 x 282 x 180 mm