UNIVIEW IPC3612LB-SF28-A 2.1MP Dome IP kamera ar motorizētu varifokālo objektīvu
Preces kods: IPC3612LB-SF28-A
50,29
Availability: 0
Technical Specification:
Standard: TCP/IP
Sensors: 1/2.8” Progressive Scan CMOS
Matrix size: 2.1 Mpx
Scanning system: Progressive
Resolution: 1920 x 1080 – 1080p , 1280 x 720 – 720p
Lens: 2.8 mm
Viewing angle: 107 ° (ražotāja dati) 94 ° (mūsu pārbaudes)
Infrared illumination detection area: 30 m
Signal to noise ratio (S/N): > 52 dB
RS-485 interface: -
Memory card slot: -
Image compression method: Ultra 265 / H.265 / H.264
Alarm inputs/outputs: -
Audio: -
Main stream transmission speed: 25 frame rate @ 1080p
Network interface: 10/100 Base-T (RJ-45)
Network protocols: IPv4 , IGMP, ICMP, TCP, UDP, DHCP, RTP, RTSP, RTCP, DNS, DDNS, NTP, UPnP, HTTP
WEB Server: Built-in
Maximum number of online users: 4
ONVIF: -
Mobile phone access: Cloud access (P2P) Android: Free EZView app iOS (iPhone): Free EZView app
Default IP address: DHCP or 192.168.1.13
Default username/admin password: admin / 123456
Browser access ports: 80, 554
Access ports using PC application: Port: 80 or cloud access – PC: Free application EZStation
Access ports using the mobile application: 80
ONVIF port: 80
Source of energy supply: PoE (802.3af) , 12 V DC / 410 mA
Power consumption: ≤ 5W
Housing: Dome, Metal + Plastic
Colour: White
Protection class: IP67
Anti-vandalism: -
Operating temperature: -30°C … 60°C
Weight: 0.28 kg
Size: Ø 118 x 95 mm