AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL KAMERA HAC-HFW1200T-0280B-S6 – 1080p 2.8 mm DAHUA
Preces kods: HAC-HFW1200T-0280B-S6
EAN: 6923172593061
Piegādes laiks: 22-26 Maijā
Estimated Delivery Dates
Availability: 21
Sensors: Progressive Scan CMOS </span>; Matrix size: 2.1 Mpx </span>; Resolution: 1920 x 1080 – 1080p </span>; Viewing angle: 101 ° </span>; Infrared illumination detection area: 30 m </span>; Source of energy supply: 12V DC </span>;
Standard: AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL
Sensors: Progressive Scan CMOS
Matrix size: 2.1 Mpx
Resolution: 1920x1080 – 1080p
1280x720 – 720p
960x576 – 960H
Lens: 2.8 mm
Angle of visibility:
  • 101 ° (ražotāja dati)
  • 104 ° (mūsu pārbaudes)
Infrared illumination reception area: 30 m
IR illuminator power adjustment: Automatic
Video output: AHD / HD-CVI / HD-TVI / PAL, 1 Vpp / 75 Ω
OSD screen menu: ''
Selected functions:
  • D-WDR – Wide Dynamic Range
  • 3D-DNR - Digital Noise Reduction
  • F-DNR (Defog) – Precipitation Noise Reduction
  • BLC/HLC – Backlight/High Light Compensation
  • Day/night mode
  • ICR – Infrared mechanical filter
  • Automatic white balance
  • AGC - Automatic gain control
  • Mirror – mirror image
  • Privacy zones – max. 8
  • Sharpness - Sharpness of the image contours
Source of energy supply: 12V DC / 275 mA
Power consumed: ≤ 3.3 W
Hull: Compact, Metal
Colour: White
Class of protection: IP67
Operating temperature: -40°C … 60°C