AHD, HD-CVI, HD-TVI, PAL KAMERA HAC-HDW1200TRQ-0280B-S6 – 1080p 2.8 mm DAHUA
Preces kods: HAC-HDW1200TRQ-0280B-S6
EAN: 6923172593467
Piegādes laiks: 21-25 Maijā
Estimated Delivery Dates
Availability: 82
Sensors: Progressive Scan CMOS </span>; Matrix size: 2 Mpx </span>; Resolution: 1920x1080, </span>; Infrared illumination detection area: 25 m </span>; Viewing angle: 102 ° </span>; Source of energy supply: 12V DC </span>;
Standard: HD-CVI, HD-TVI, AHD, CVBS
Sensors: Progressive Scan CMOS
Matrix size: Mpx
Resolution: 1920x1080 – 1080p ,
960x576 – 960H, PAL
Infrared illumination reception area: 25 m
IR illuminator power adjustment: Automatic
Lens: 2.8 mm
Angle of visibility:
  • 102 ° (ražotāja dati)
  • 103 ° (mūsu pārbaudes)
Video output: AHD / HD-CVI / HD-TVI / CVBS, 1 Vpp / 75 Ω
Audio: ''
Selected functions:
  • D-WDR – Wide Dynamic Range
  • 3D-DNR - Digital Noise Reduction
  • BLC/HLC – Backlight/High Light Compensation
  • Day/night mode
  • AGC - Automatic gain control
  • ICR – Infrared mechanical filter
  • Automatic white balance
  • Privacy zones – max. 8
  • Mirror – mirror image
  • Sharpness - Sharpness of the image contours
OSD screen menu: OSD menu available using DAHUA video recorders
Source of energy supply: 12V DC / 220 mA
Power consumed: ≤ 2.7 W
Hull: Dome, Plastic
Class of protection: IP50
Colour: White
Anti-vandalism: ''
Operating temperature: -40°C … 60°C