AC POWER ADAPTER PSC-12010/PRO 12 V DC 1 A
Product code: PSC-12010/PRO
EAN: 5902887017070
Piegādes laiks: 22-26 Maijā
Estimated Delivery Dates
9,04
Availability: 70
Technical Specification:
Adapter type: Impulse
Output voltage: 12V DC
Power adapter current performance: 1 A
Average active efficiency: 77.7 %
Output power: 12W
Power consumption in no-load mode: < 0.1W
Number of outputs: 1 piece
Voltage connector type: 2.1/5.5 mm – Single plug
Voltage power: 100 … 240 V AC
Body type: Plastics
Protection class: IP67
Operating temperature: 0°C … 40°C
Weight: 0.12 kg
Size: 57 x 40 x 26 mm